Blijf op de hoogte

Nieuws & Acties

Nieuws & Acties

Xelion kiest bewust voor Europese cloud

Xelion kiest bewust voor Europese cloud

Xelion stapt over van Amerikaanse naar Europese cloud-infrastructuur. Niet door actuele geopolitieke ontwikkelingen, maar vanuit een langetermijnvisie op digitale onafhankelijkheid en keuzevrijheid. BusinessCom levert de UCaaS-oplossingen van dit Nederlandse bedrijf aan business partners.

Digitale soevereiniteit staat al langer hoog op de agenda bij Xelion. De UCaaS-provider bouwt steeds meer onderdelen van zijn platform op basis van open source en open standaarden, en gelooft in de kracht van Europese technologie. Toch was het bedrijf voor een deel van zijn activiteiten afhankelijk van AWS, en daar wil Xelion nu verandering in brengen.

Keuzevrijheid, geen afscheid

CEO Thijs van den Ende licht de stap toe in AG Connect. Hij benadrukt dat het niet gaat om een breuk met AWS, maar om het bieden van alternatieven. Volgens hem is het belangrijk dat er in Europa alternatieven worden ontwikkeld en behouden, zodat organisaties keuzevrijheid houden en niet volledig afhankelijk zijn van Amerikaanse hyperscalers.

Van den Ende trekt een vergelijking met de luchtvaartindustrie: net zoals Europese vliegtuigbouwers ooit een succesvolle tegenhanger van Amerikaanse marktleiders neerzetten, ziet hij een vergelijkbare kans voor Europese cloudleveranciers. Wie nu niet begint, komt volgens hem nooit ergens.

Risico voor innovatie en keuzevrijheid

Van den Ende wijst op de groeiende afhankelijkheid van Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google en AWS. Hij noemt dit een risico voor keuzevrijheid, innovatie en interoperabiliteit binnen Europa. Vrijwel alle Nederlandse organisaties, van mkb tot grote ondernemingen, maken inmiddels gebruik van Gmail of Microsoft 365. Op de lange termijn ziet hij dat als een strategisch risico: wanneer organisaties zich volledig richten op Amerikaanse technologie, verdwijnt geleidelijk de kennis van alternatieve systemen, en daarmee ook de Europese technologie zelf. Investeren in Europese alternatieven is in zijn ogen dan ook net zo goed een investering in kennisontwikkeling en innovatiekracht binnen Europa.

Xelion via BusinessCom

De UCaaS-oplossingen van Xelion zijn bij BusinessCom beschikbaar via de My-Connect portal, waarmee business partners eenvoudig toegang krijgen tot het platform.


Meer weten?

Stel uw vraag via de button of bel naar +31 413 72 42 00